Зробити стартовою  Додати в обране  Мапа сайту Українська  Русский  English 
Україна 3000
 
 
Культура
Медицина
Освiта
 


Культура    Новини напряму   « »

29 Травня 2012 16:48


             

Названі кращі музейні події та найактивніші музейники УкраїниМіжнародний благодійний фонд «Україна 3000» спільно з ГО «Український центр розвитку музейної справи» продовжують відзначати найактивніших музейних працівників та найрезонансніші музейні події.

29 травня 2012 року в Музеї книги і друкарства України зібралися кращі працівники вітчизняних музеїв. На них чекали одразу кілька подій, центральним з яких стало нагородження переможців Всеукраїнської акції «Музейна подія року – 2011» та відзначення учасників Програми підтримки музейних працівників на 2012-2013 роки.

Український центр розвитку музейної справи та Фонд «Україна 3000» одними з перших в нашій країні розпочали масштабні програми, спрямовані на підтримку музеїв. Їхні спільні проекти «Музейна подія року» та Програма підтримки музейних працівників – явища широковідомі й очікувані у фаховому середовищі. Програма підтримки музейних працівників триває восьмий рік поспіль, акція «Музейна подія року» проводиться всьоме. Починаючи з 2011 року, партнерами акції виступають Польський інститут у Києві та Асоціація благодійників України.

В урочистостях взяли участь Голова Наглядової ради Фонду «Україна 3000» пані Катерина Ющенко, заступник Міністра культури України Тимофій Кохан, директор Польського інституту в Києві Ярослав Ґодун, Голова Правління Центру розвитку музейної справи Владислав Піоро, а також близько 100 музейних працівників з усіх областей України.

Цьогорічна церемонія присвячена пам’яті Бориса Возницького. Багато теплих і вдячних слів, світлих спогадів прозвучали на адресу цієї беззаперечно великої людини. Згадували учасники церемонії й інших визначних діячів, які відійшли у вічність за останній рік – Михайла Сікорського, завдяки подвижницькій праці якого постав із небуття історико-етнографічний заповідник «Переяслав», та Петра Тронька, видатного історика, краєзнавця і громадського діяча.

Програма підтримки музейних працівників стартувала у 2005 році. Головна її мета – шляхом надання благодійної допомоги підтримати тих музейників, які працюють для суспільства, які своєю діяльністю перетворюють музей на центральний елемент культурного простору в регіоні та сприяють популяризації культурного надбання, що зберігається у музеї. Будь-який музейний працівник України може подати заявку на участь в програмі, заповнивши анкету та подавши документи, які засвідчують результати його роботи. Після розгляду документів музейнику може бути призначена благодійна допомога. А якщо стипендіат продовжує працювати у напрямку підвищення авторитету свого музею та сприятиме розвитку музейної справи в цілому – допомога буде надана повторно.

На стипендію у рамках Програми підтримки музейних працівників на 2012–2013 рр. претендують 29 фахівців. Двоє з них отримують матеріальну допомогу у розмірі 4500 гривень у червні 2012 року (з можливістю повторного призначення у такому ж обсязі у січні 2013-го), ще десяти призначена разова заохочувальна премія.

Отже, головними переможцями програми стали:

 1. Гладун Ольга Дмитрівна, директор Черкаського обласного художнього музею
 2. Шафран Тарас Михайлович, Єпархіальний музей м. Трускавця, Львівська обл.

Заохочувальну матеріальну допомогу у розмірі 1000 гривень отримали:

 1. Баштова Людмила Станіславівна, Державний політехнічний музей НТУУ «КПІ», м. Київ
 2. Дзвоник Надія Михайлівна, Музей народної архітектури та побуту у Львові
 3. Євсєєв Андрій Анатолійович, Феодосійський музей старожитностей
 4. Каськун Софія Володимирівна, Львівська національна галерея мистецтв
 5. Клименкова Антоніна Анатоліївна, Музей мініатюрної книги ім. В.О. Разумова
 6. Міхно Олександр Петрович, Педагогічний музей України
 7. Нагорна Інна Євгеніївна, Літературний музей Уласа Самчука в Рівному
 8. Степанок Олена Валентинівна, Кіровоградський обласний художній музей
 9. Сосновська Тетяна Вікторівна, Літературно-меморіальний музей-квартира П.Г. Тичини, м. Київ
 10. Червоний Євген Вікторович, Державний природознавчий музей НАН України, м. Львів

Багато хто з музейників пам’ятає першу «Музейну подію року», яка пройшла у 2006-му. Цей проект, який і досі не має аналогів в Україні, покликаний привернути увагу громадськості до найважливіших подій і тенденцій у вітчизняній музейній галузі, а також стимулювати музейні колективи до якнайширшої презентації своїх проектів. За короткий час акція завоювала великий авторитет у професійному музейному середовищі.

Цього року за звання найкращої музейної події року змагаються 27 заходів різного формату та масштабу з усіх куточків нашої країни. В їх оцінюванні взяли участь близько 80 експертів, серед яких – журналісти, музейні працівники, громадські діячі, профільні чиновники, науковці тощо. Призовий фонд акції – 30 тисяч гривень. Традиційно грошовими преміями відзначаються володарі першого, другого і третього місць. Також вручаються спеціальні відзнаки оргкомітету, і другий рік поспіль – відзнака від Асоціації благодійників України.

Цьогорічні відзнаки оргкомітету:

 • «Видання року»: книга «Терези долі Віктора Зарецького» (Автор: Олеся Авраменко. Київ, 2011)
 • «Інтерпретація та популяризація»: Проект «Музейний здвиг: інтерпретація культурної спадщини України» (НЦНК «Музей Івана Гончара», лютий – жовтень 2011)
 • «Збереження музейних традицій»: Феодосійський музей старожитностей. Комплекс заходів з нагоди 200-річчя музею
 • «Iнновацiя року»: Соціальний проект «Створимо Мистецький Арсенал разом!»

Другий рік поспіль свою спеціальну відзнаку «Сяйво добра» у рамках «Музейної події року» вручила Асоціація благодійників України. Цього року Асоціація відзначила благодійну роботу Кіровоградського обласного художнього музею. Вже три роки поспіль музей проводить Великодній благодійний аукціон, який передбачає продаж картин, безоплатно наданих художниками, меценатами та колекціонерами з метою збору коштів на допомогу дітям. У 2011 році шляхом такого аукціону музей зібрав 70 тисяч гривень, на які було придбано обладнання для онкогематологічного відділення Кіровоградської обласної дитячої лікарні. Нагороду вручили члени Наглядової ради Асоціації – президент Фонду «Приятелі дітей» Марина Криса і лідер гурту «Мандри» Сергій Фоменко.

І нарешті переможцями Всеукраїнської акції «Музейна подія року – 2011» та володарями сертифікату на грошову премію у розмірі 10 тисяч гривень стали:

І місце – Міжнародна конференція «Громадська реформа музейного менеджменту та маркетингу в Україні» (МФ «Відродження», БФ «Розвиток України», ГО «Український центр розвитку музейної справи», Київ, 14–17 березня 2011 р.)

ІІ місце – III Всеукраїнський музейний фестиваль «Музеї України у всесвітньому культурному просторі» (Дніпропетровський національний історичний музей імені Д.І. Яворницького, 16–19 вересня 2011 р.)

ІІІ місце – створення інтернет-порталу «Музейний простір Волині» (Волинський обласний краєзнавчий музей, м. Луцьк)

Нагороди переможцям «Музейної події року» та стипендіатам Програми підтримки музейних працівників вручили пані Катерина Ющенко і Тимофій Кохан.

Другий рік поспіль, окрім традиційних вже музейних подій, про свою ініціативу проголошує Польський інститут в Києві. Цього року він знову оголошує спеціальний конкурс для український музейників – на тему «Музеєфікація історичного середовища та культури повсякденності». Конкурс покликаний підкреслити значення усної історії та першоджерел різних типів для історії повсякденності окремого регіону. Адже свідчення очевидців дають можливість висвітлити найдрібніші ділянки суспільного буття, які часто залишаються поза увагою вчених. Тож польський інститут в Києві оголошує цей конкурс, розуміючи актуальність збереження та вивчення швидкоплинних об’єктів нематеріальної спадщини та усвідомлюючи значний потенціал усно-історичних досліджень для розвитку зв’язків музейних інституцій із місцевою громадою.

Докладніше про конкурс розповів Ярослав Ґодун, директор Польського інституту в Києві. А своєрідним вступом до нього став семінар для музейних працівників на тему «Пам’ять оживляє музей: музеєфікація історичного середовища та культури повсякденності», що відбувся після завершення церемонії нагородження. Фахівець з усної історії – Галіція Ванцеж-Ґлюза (Республіка Польща) – розповіла про значення усної історії, а також про приклади успішних дослідницьких та освітніх проектів, реалізованих громадами населених пунктів Польщі на базі музеїв.


Версія для друку

             


14 Січня 2019
Відбулася вечеря з Предстоятелем Української Православної Церкви Митрополитом Епіфанієм
»»

27 Серпня 2018
Четвертий рік поспіль діти з України відвідали Францію за сприяння громадського руху Secours Populaires Français
Вже четвертий рік поспіль діти з України мають змогу долучитися до цього проекту за сприяння громадського руху Secours Populaires Français. Дитячі табори «Village Copain du Monde» розташовані у 15 містах Франції приймають щорічно від 30 до 300 дітей з різних куточків світу. »»

29 Грудня 2017
З Новим роком та Різдвом Христовим!

5 Вересня 2017
Вітаємо з Міжнародним днем благодійності!

10 Липня 2017
У межах благодійних програм Центром медичних інновацій NOVO проведено 689 обстежень

21 Червня 2017
Канадський бізнесмен та благодійник Джеймс Темертей відвідав Львів і NOVO

ІХ Всеукраїнський конкурс благодійних проектів «Добро починається з тебе»

Конкурс на закупівлю медичного обладнання

 
© 2001-2016
Фонд «Україна 3000»
Всі права застережено

© Розроблено
NewAgeLab 2005
Матеріали сайту дозволяється використовувати відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution/Share-Alike

Про Фонд | Керівництво | Програми і проекти | Правила, процедури, стандарти | Контакти | Реквізити Фонду | Експорт RSS | Звіти

Використання матеріалів дозволено тільки з обов'язковим гіперпосиланням на сайт www.ukraine3000.org.ua


bigmir)net TOP 100 Украинский портАл