Зробити стартовою  Додати в обране  Мапа сайту Українська  Русский  English 
Україна 3000
 
 
Культура
Медицина
Освiта
 


Культура   Новини напряму   « »

14 Грудня 2005 16:56


             

Програма «Розвиток музейної справи»

В Україні діє понад 4 тисячі музеїв різного статусу і спеціалізації. За кількістю і якістю музейних колекцій наша країна потенційно є однією з найпотужніших музейних держав Європи і може стати центром світового культурного туризму.

Проте, музейна система України зараз переживає глибоку кризу, яка спричинена цілим комплексом проблем. Серед головних – відсутність стабільного фінансування, проблема кадрів, невміння музеїв адекватно реагувати на виклики сучасності, відсутність спілкування між музейними фахівцями тощо.

У 2004 році Фонд започаткував спеціальну програму – «Розвиток музейної справи», яка зорієнтована на підготовку системних змін у музейній галузі з метою якісного покращення охорони історико-культурної спадщини народу України та її популяризації через музеї.

Головним завданням цієї програми на початковому етапі було сприяння відновленню контактів між вітчизняними музеями, розбудова мережі комунікації між фахівцями.

З цією метою Фонд:

У 2005 році Фонд організував щорічну Програму підтримки музейних працівників. На сьогодні, протягом чотирьох років реалізації програми, десятки музейних працівників отримали благодійну допомогу на загальну суму близько 250 тисяч гривень на здійснення своєї професійної діяльності, реалізацію наукових досліджень, участь у конференціях тощо.

У 2006 році Фонд спільно із Українським центром розвитку музейної справи ініціювали та реалізують Всеукраїнську акцію «Музейна подія року». Проект започаткований з метою привернення уваги громадськості до найважливіших подій і тенденцій у вітчизняній музейній галузі, а також стимулювання музейних колективів до якнайширшої презентації своїх проектів. Щороку, за результатами опитування широкого кола експертів (музейні працівники, пам’яткоохоронці, мистецтвознавці, політики, чиновники, громадські діячі тощо), у рамках акції відбувається відзначення найбільш резонансних музейних подій року, аналіз негативних тенденцій тощо.

У 2007 році Фонд «Україна 3000» спільно із Українським центром розвитку музейної справи розпочали створення першої в Україні спеціалізованої бібліотеки для музейних фахівців та усіх, хто цікавиться музейною справою. Мета проекту – створення інформаційно-ресурсного центру, який акумулював би літературу з актуальних питань, що турбують всі музеї країни. У першу чергу це – питання виживання у сучасному світі, де музеї мусять виборювати «місце під сонцем». Як відомо, саме такої літератури майже немає в Україні.

Пріоритетами у діяльності бібліотеки є:

  • збір усіх друкованих та електронних видань українських музеїв (каталогів, альбомів, наукових вісників, підсумкових матеріалів конференцій, буклетів тощо);
  • передплата провідних іноземних та міжнародних періодичних видань з музейної проблематики;
  • збір іноземної літератури з новітніх галузей музейного знання (музейний менеджмент, маркетинг, PR, fundraising, інформаційні технології, музейна педагогіка тощо);
  • переклад українською мовою, перевидання найактуальніших іноземних праць.
  • Сьогодні фонди бібліотеки нараховують близько 1500 одиниць зберігання. Зокрема, це література та періодичні видання з України, Росії, країн Америки та Європи тощо.

Окремий напрям роботи Фонду – розвиток всеукраїнського руху друзів музеїв.


Версія для друку

             


Інші проекти
Підтримка книговидавництва та бібліотечної справи в Україні
Фонд «Україна 3000» регулярно поповнює книжкові фондів бібліотек, навчальних та медичних закладів України, а також сприяє розвитку видавничої галузі. З 2005 по 2010 рік Фонд розповсюдив понад 100 тисяч україномовних книжок. »»

Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця
Цей музичний форум, заснований на честь одного з найвидатніших піаністів ХХ століття, вже понад 10 років є однією з центральних подій культурного життя України і добре відомий у світі. »»

Відзнака «За розвиток національного кіномистецтва»
У 2003 році Фонд започаткував спеціальну нагороду «За розвиток національного кіномистецтва», яка щорічно вручатиметься під час Міжнародного кінофестивалю «Молодість» найвидатнішим акторам, режисерам, що зробили значний внесок у розвиток українського кіномистецтва. Ця відзнака є символом вдячності суспільства цим людям і стимулом для їх молодших колег. »»

Програма «Розвиток музейної справи»
В Україні діє понад 4 тисячі музеїв різного статусу і спеціалізації. За кількістю і якістю музейних колекцій наша країна потенційно є однією з найпотужніших музейних держав Європи і може стати центром світового культурного туризму. »»

Програма підтримки народних традицій
Народні традиції, обряди, мистецтво, промисли і ремесла є одним з чинників, які допомагають людям усвідомити свою приналежність до певного культурного, ментального середовища. »»

Благодійна програма «Уроки історії»
Ця програма покликана максимально донести правду про найбільші трагедії українського народу до суспільства, створити умови для визнання цих трагедій світовою громадськістю та реалізувати різноманітні проекти, які сприятимуть формуванню фундаментальної науково-дослідної бази задля вивчення трагічних сторінок історії нашої країни. »»


  ІХ Всеукраїнський конкурс благодійних проектів «Добро починається з тебе»

Конкурс на закупівлю медичного обладнання

 
© 2001-2016
Фонд «Україна 3000»
Всі права застережено

© Розроблено
NewAgeLab 2005
Матеріали сайту дозволяється використовувати відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution/Share-Alike

Про Фонд | Керівництво | Програми і проекти | Правила, процедури, стандарти | Контакти | Реквізити Фонду | Експорт RSS | Звіти

Використання матеріалів дозволено тільки з обов'язковим гіперпосиланням на сайт www.ukraine3000.org.ua


bigmir)net TOP 100 Украинский портАл