Зробити стартовою  Додати в обране  Мапа сайту Українська  Русский  English 
Україна 3000
 
 
Культура
Медицина
Освiта
 


Культура   Новини напряму   »

11 Грудня 2005 17:12


             

Благодійна програма «Уроки історії»

Історія людства у всі часи була непростою. Але ХХ століття на її фоні виділяється насиченістю та жорстокістю подій, їх неоднозначністю. Під час двох світових воєн та панування тоталітарних режимів, у коловороті суспільно-політичних та міжетнічних збройних конфліктів загинули сотні мільйонів людей.

Територія України у ХХ столітті входила до епіцентру цих складних історичних процесів, була ареною суперечливих, часто трагічних подій. Народ України і досі відчуває на собі негативні наслідки тих часів, несе тягар масштабних демографічних та культурних втрат.

Разом з тим, майже кожна зі сторінок нашої історії у ХХ столітті має білі плями, потребує сучасної об’єктивної, науково обґрунтованої оцінки й особливого рівня дослідницької та суспільної уваги.

Щоб змінити ситуацію, необхідна велика наукова і просвітницька робота. Саме з цією метою для дослідження та збереження в історичній пам’яті, подолання негативних наслідків найбільших трагедій українського народу, таких як Голодомор 1932-1933 років, репресії 1920-1930 років, здійснені комуно-більшовицьким режимом, примусова праця українців в Німеччині у роки Другої Світової війни тощо, Фонд започаткував благодійну програму «Уроки історії».

Ця програма покликана максимально донести правду про найбільші трагедії українського народу до суспільства, створити умови для визнання цих трагедій світовою громадськістю та реалізувати різноманітні проекти, які сприятимуть формуванню фундаментальної науково-дослідної бази задля вивчення трагічних сторінок історії нашої країни.

У рамках цієї програми протягом 2005-2010 рр. Фонд у співпраці з науковцями розробив програму-запитальник для запису свідчень очевидців Голодомору-Геноциду 1932-1933 рр. та поширив її серед учнівської та студентської аудиторії, активістів та краєзнавців, місцевих органів влади. Записані за запитальником близько 2000 свідчень (8522 аркуші, 25 відеокасет та 179 аудіокасет) сучасників тих подій були впорядковані в архів та передані до Національного музею «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні».

Фонд підтримав видання трьох інформаційних брошур про Голодомор загальним накладом 10 тисяч примірників.

У 2003 році ми започаткували конкурс для журналістів на краще висвітлення тематики Голодомору у ЗМІ, який проводився також у 2007 та 2008 роках. Головним завданням конкурсу стало донесення правдивої інформації про трагедію Голодомору до народу України, оптимальне висвітлення цієї тематики в ЗМІ та залучення широких верств населення до вшанування пам’яті жертв Голодомору у всіх регіонах України.

Проведено три конкурси плакатів «Свічка у вікні» на краще висвітлення теми Голодомору, а креативні роботи було представлено на однойменних виставках в рамках загальнодержавного тижня вшанування пам’яті невинно загиблих в роки Голодомору в Центрі ділового і культурного співробітництва «Український дім».

Видано 9 книг з тематики Голодомору загальним накладом 20 500 екземплярів, які безкоштовно були поширені центральною бібліотечною мережею України, а також серед бібліотек вищих навчальних закладів України та профільних установ:

  1. Голод в Україні. Вибрані статті. – Луцьк: ВМА «Терен», 2006. – 164 с.
  2. Голодомор 1932-1933 років в Україні: документи і матеріали / Упор. Р.Я. Пиріг; НАН України, Ін-т історії України. – К.: Вид. дім «Києво-Могилянська академія», 2007. – 1128 с.
  3. Розсекречена пам'ять: Голодомор 1932-1933 років в Україні в документах ГПУ-НКВД. – К.: ВД «Стилос», 2007. – 604 с.
  4. Роберт Конквест. Жнива скорботи. Радянська колективізація і Голодомор / Пер. з англ. Н. Волошинович, З. Корабліної, В. Новак; Літ. опрацювання А. Криштальського. – Луцьк, Волинська мистецька агенція «Терен», 2007. – 456 с.
  5. Валентина Борисенко. Свіча пам’яті: Усні історії про геноцид українців у 1932-1933 роках. – К.: ВД «Стилос», 2007. – 288 с.
  6. Голодомор на Луганщині 1932-1933 рр.: Науково-документальне видання / М.М. Старовойтов, В.В. Михайличенко. – К.: ВД «Стилос», 2008. – 288 с., іл.
  7. Стасюк Олеся. Геноцид українців: деформація народної культури. – К.: ВД «Стилос», 2008.
  8. «Рафаель Лемкін: Радянський геноцид в Україні» (стаття 28 мовами) / Редактор Роман Сербин, упорядник Олеся Стасюк. – К.: Майстерня книги, 2009. – 208 с.
  9. Роберт Конквест. Великий терор. Сталінські чистки тридцятих років. / Пер. з англ. Н. Волошинович, З. Корабліної. – Луцьк, Волинська мистецька агенція «Терен», 2009. – 880 с.

Фонд створив міжнародну документальну виставку «Страчені голодом: невідомий геноцид українців», яка на сьогодні перекладена на 8 мов світу. Виставку було презентовано в приміщенні Парламенту Європейського Союзу у Брюсселі, експоновано в провідних столицях світу, а на електронних носіях виставка була передана в усі дипломатичні представництва України та громадські об’єднання українців за кордоном.

Також Фонд взяв участь у створенні та наповненні спеціалізованної інтернет-сторінку «Голодомор 1932-33 рр. Україна пам’ятає – світ визнає» (www.glavred.info/holodomor).

Фонд підтримав створення двох фільмів з тематики Голодомору: «Жити заборонено» (реж. Віктор Підлісний, 2006 р.) та «Голодомор: технологія геноциду. Особистий рахунок» (реж. В. Дерюгін, 2007 р.) спільно з Національною телекомпанією України та став замовником історико-документального фільму «Живі» (реж. С. Буковський, 2008).

Фонд став співорганізатором міжнародної кампанії «Не дамо згасити свічу пам’яті» (червень 2010 р.), метою якої стало недопущення замовчування справжніх причин, наслідків та імен організаторів геноциду.

Розроблена історико-документальна виставку «Зламані долі: комуністичний терор в Україні 1920-1950-х років», яка була презентована на території Національного історико-меморіального заповідника «Биківнянські могили» у рамках заходів з відзначення Дня пам’яті жертв політичних репресій.

Підготовлено історико-документальну виставку «Репресована духовність. Нищення комуністичним режимом релігії, церкви та традиційної обрядовості в Україні», презентація якої відбулася в рамках ІІ Екуменічного Соціального тижня (м. Львів, жовтень 2009 р.).

Спільно з Крайовим об’єднанням Райнланд (ФРН) Фонд реалізував всеукраїнський тур документального виставкового проекту «Тріщина через усе життя» про долю українських примусових робітниць в землі Райнланд. Виставку змогли побачити в Києві, Донецьку, Запоріжжі, Дніпропетровську, Одесі, Миколаєві, Херсоні, Львові, Тернополі, Івано-Франківську, Сумах, Полтаві та Харкові.

Надана благодійна допомога для реалізації статутних завдань Меморіалу пам’яті жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» (160 тис. грн.) та Київської міської організації Українського добровільного історико-просвітницького правозахисного благодійного Товариства «Меморіал» імені Василя Стуса (80 тис. грн.)

Фонд систематично здійснює консультації та надає матеріали журналістам та широкій громадськості для створення відеороликів та документальних фільмів з теми Голодомору 1932-1933 рр.


Версія для друку

             


Інші проекти
Підтримка книговидавництва та бібліотечної справи в Україні
Фонд «Україна 3000» регулярно поповнює книжкові фондів бібліотек, навчальних та медичних закладів України, а також сприяє розвитку видавничої галузі. З 2005 по 2010 рік Фонд розповсюдив понад 100 тисяч україномовних книжок. »»

Міжнародний конкурс молодих піаністів пам’яті Володимира Горовиця
Цей музичний форум, заснований на честь одного з найвидатніших піаністів ХХ століття, вже понад 10 років є однією з центральних подій культурного життя України і добре відомий у світі. »»

Відзнака «За розвиток національного кіномистецтва»
У 2003 році Фонд започаткував спеціальну нагороду «За розвиток національного кіномистецтва», яка щорічно вручатиметься під час Міжнародного кінофестивалю «Молодість» найвидатнішим акторам, режисерам, що зробили значний внесок у розвиток українського кіномистецтва. Ця відзнака є символом вдячності суспільства цим людям і стимулом для їх молодших колег. »»

Програма «Розвиток музейної справи»
В Україні діє понад 4 тисячі музеїв різного статусу і спеціалізації. За кількістю і якістю музейних колекцій наша країна потенційно є однією з найпотужніших музейних держав Європи і може стати центром світового культурного туризму. »»

Програма підтримки народних традицій
Народні традиції, обряди, мистецтво, промисли і ремесла є одним з чинників, які допомагають людям усвідомити свою приналежність до певного культурного, ментального середовища. »»

Благодійна програма «Уроки історії»
Ця програма покликана максимально донести правду про найбільші трагедії українського народу до суспільства, створити умови для визнання цих трагедій світовою громадськістю та реалізувати різноманітні проекти, які сприятимуть формуванню фундаментальної науково-дослідної бази задля вивчення трагічних сторінок історії нашої країни. »»


  ІХ Всеукраїнський конкурс благодійних проектів «Добро починається з тебе»

Конкурс на закупівлю медичного обладнання

 
© 2001-2016
Фонд «Україна 3000»
Всі права застережено

© Розроблено
NewAgeLab 2005
Матеріали сайту дозволяється використовувати відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution/Share-Alike

Про Фонд | Керівництво | Програми і проекти | Правила, процедури, стандарти | Контакти | Реквізити Фонду | Експорт RSS | Звіти

Використання матеріалів дозволено тільки з обов'язковим гіперпосиланням на сайт www.ukraine3000.org.ua


bigmir)net TOP 100 Украинский портАл