Зробити стартовою  Додати в обране  Мапа сайту Українська  Русский  English 
Україна 3000
 
 
Культура
Медицина
Освiта
 


Медицина   Новини напряму   « »

19 Вересня 2007 19:04


             

Проект «Арт-терапія»

Вже третій рік поспіль Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000» надає фінансову підтримку арт-терапевтичній студії, що працює у дитячому відділенні Інституту Онкології АМН України. Заняття з арт-терапії мають позитивні результати та схвальні відгуки керівництва і медичного персоналу лікарні, батьків дітей, які проходять лікування у відділенні, волонтерських організацій, які діють на базі відділення. Заняття з арт-терапії є очікуваною та радісною подією у житті дітей під час їхнього перебування у лікарні.

З цієї причини Фонд започаткував новий проект «Арт-терапія». Проект передбачає розробку методики впровадження арт-терапії у дитячих лікарнях, організацію та проведення заходів з підготовки арт-терапевтів для роботи у дитячих лікарнях – учасницях програми «Від лікарні до лікарні», надання допомоги у створенні та організації роботи арт-терапевтичних груп.

Методика арт-терапії є сучасною та ефективною технікою у системі психокорекційних, психотерапевтичних, психопрофілактичних, реабілітаційних та інших заходів. Корегування психофізичного й емоційного стану хворих дітей, подолання проблем, пов’язаних з перебуванням у лікарні – відірваність від оточуючого світу, складність усвідомлення свого стану, страх перед лікуванням та своїм майбутнім у цілому, відчуття самотності та незахищеності, непідготовленість батьків до адекватного сприйняття психологічних труднощів, що виникають у них та їхньої дитини у зв’язку із хворобою, – стають важливим аспектом лікувального процесу.

Для України такий напрям психотерапевтичної діяльності, як арт-терапія, – ще малорозвинена галузь системи соціальної підтримки. Але у світовій психотерапевтичній практиці вона має вже досить значну історію. Як самостійна психотерапевтична практика арт-терапія сформувалася вже у 40-50-х роках минулого століття у Великій Британії та США.

У 1991 році розпочав свою діяльність Європейський Консорціум арт-терапевтичної освіти (ЄКАТО), що займається розробкою та впровадженням загальних стандартів арт-терапевтичної освіти і професійної практики. Членами ЄКАТО є арт-терапевтичні інституції багатьох країн Європи (Німеччина, Франція, Нідерланди, Велика Британія, Росія тощо). На жаль, жодна з установ України ще не увійшла до Консорціуму. Але у 2003 році засновано Київську громадську організацію «Арт-терапевтична асоціація», яка спрямовує свою діяльність на розвиток та впровадження арт-терапевтичних методів, науково-дослідницьку та науково-методичну роботу з проблем застосування арт-терапії, і на даний час є партнером Фонду у проекті «Арт-терапія».

З метою розповсюдження арт-терапевтичної практики у лікарнях України в межах проекту «Арт-терапія» розробляється універсальна, комплексна методика її впровадження, що передбачає цілу систему заходів організаційно-технічного, навчального та науково-дослідницького характеру:

  • організацію співробітництва керівництва лікарень, благодійних та волонтерських організацій, державних установ;
  • розробку системи фінансування постійної, безперервної діяльності арт-терапевтичних студій;
  • організаційно-технічні заходи (підготовка та обладнання приміщень для занять, придбання художніх матеріалів тощо);
  • пошук та оцінку психологічної компетентності персоналу для роботи у арт-терапевтичних студіях;
  • навчання персоналу, що працюватиме у арт-терапевтичних студіях (розробка та проведення навчального комплексу – тренінгів, семінарів тощо);
  • просвітницькі заходи для медичного персоналу лікарень щодо ефективності проведення арт-терапевтичної діяльності;
  • дослідження ефективності арт-терапевтичних студій (ведення журналів, спостереження за психоемоційним та клінічним станом пацієнтів тощо);
  • організацію та проведення звітно-виставкової діяльності арт-терапевтичних студій.

У результаті надання арт-терапевтичної підтримки маленькі пацієнти набудуть нових навчальних можливостей як на пізнавальному, так і на практичному рівні, отримають досвід успішної діяльності, подолають відчуття відчуженості, сповняться яскравими емоціями.


Версія для друку

             


Інші проекти
Проект «Мрії здійснюються»
Учасниками проекту є заклади Києва, де лікуються діти з онкологічними захворюваннями. Фонд «Україна 3000» розповсюджує серед маленьких пацієнтів цих закладів невеличкі анкети-листи до Святого Миколая, в яких вони можуть написати свої бажання. Співробітники Фонду опрацьовують ці анкети і презентують дітям подарунки, про які вони мріяли, або влаштовують зустрічі з відомими людьми. »»

Проект «Арт-терапія»
Проект передбачає розробку методики впровадження арт-терапії у дитячих лікарнях, організацію та проведення заходів з підготовки арт-терапевтів для роботи у дитячих лікарнях – учасницях програми «Від лікарні до лікарні», надання допомоги у створенні та організації роботи арт-терапевтичних груп. »»

Проект «Дитяча лікарня майбутнього»
Для надання допомоги дітям, які сьогодні вимушені стояти у черзі на лікування за кордоном або потребують складних хірургічних втручань, планується створити Всеукраїнський центр охорони здоров’я матері та дитини – «Дитячу лікарню майбутнього». Вона має стати сучасним дитячим закладом європейського рівня, де у лікувальному процесі будуть задіяні високі технології, найкращі спеціалісти та інтелектуальні ресурси медичної галузі. »»

Програма «Радість дитинства – вільні рухи»
Фонд «Україна 3000» та компанія «ТНК-ВР Коммерс», розуміючи актуальність і важливість цих проблем, усвідомлюючи необхідність поліпшення медичного та соціально-педагогічного обслуговування та зміни ставлення суспільства до дітей з особливими потребами, розпочали Програму «Радість дитинства – вільні рухи» для дітей України, які страждають на органічні ураження центральної нервової системи. »»

Програма «Від лікарні до лікарні»
Метою програми «Від лікарні до лікарні» є сприяння підвищенню ефективності та якості медичного обслуговування, покращенню здоров’я населення України через добровільне залучення фінансових, технологічних та інтелектуальних ресурсів вітчизняних та іноземних благодійників. »»


  

 
© 2001-2016
Фонд «Україна 3000»
Всі права застережено

© Розроблено
NewAgeLab 2005
Матеріали сайту дозволяється використовувати відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution/Share-Alike

Про Фонд | Керівництво | Програми і проекти | Правила, процедури, стандарти | Контакти | Реквізити Фонду | Експорт RSS | Звіти

Використання матеріалів дозволено тільки з обов'язковим гіперпосиланням на сайт www.ukraine3000.org.ua


bigmir)net TOP 100 Украинский портАл