Зробити стартовою  Додати в обране  Мапа сайту Українська  Русский  English 
Україна 3000
 
 
Культура
Медицина
Освiта
 


Медицина   Новини напряму 

01 Січня 1970 02:00


             

Програма «Від лікарні до лікарні»

Здоров’я дитини – це ні з чим незрівнянна цінність. Саме в дитячому віці закладається фундамент здоров’я та довголіття, витривалості та стійкості організму людини. Проте, на жаль, цього так не вистачає нашим дітям. Для покращення ситуації у цій сфері Фонд започаткував програму «Від лікарні  до лікарні», яка була презентована 19 травня 2005 р.

Метою програми «Від лікарні до лікарні» є сприяння підвищенню ефективності та якості медичного обслуговування, покращенню здоров’я населення України через добровільне залучення фінансових, технологічних та інтелектуальних ресурсів вітчизняних та іноземних благодійників.

Ця програма Фонду передбачає налагодження зв’язків між 23 українськими лікарнями і дитячими лікарнями з країн Європи, США, Канади та Японії. Налагодження прямих зв’язків між лікарнями-побратимами створить умови для ефективного обміну новітніми технологіями, науковою інформацією, обладнанням, практичним лікарським досвідом діагностики та лікування.

Програма розрахована на 5 років. Її втілення дасть можливість українським лікарням отримати надійних партнерів і вийти на рівень сучасних світових стандартів у лікуванні.

Складові програми:

1. Пілотний проект
2. Партнерський проект
3. Ресурсний компонент

Пілотний проект Програми «Від лікарні до лікарні»

Учасником пілотного проекту Програми «Від лікарні до лікарні» є Центр дитячої онкогематології Української дитячої спеціалізованої лікарні «ОХМАТДИТ».

За час реалізації Програми «Від лікарні до лікарні» відбулося чимало заходів, спрямованих на реалізацію поставлених цілей щодо надання допомоги Центру дитячої онкогематології. Так, наш Фонд «Україна 3000» виступив партнером у проведенні благодійного концерту-прем’єри «Музика всіх континентів», присвяченого 60-річчю Організації Об’єднаних Націй. Всі надходження від благодійного концерту, згідно з домовленістю між Фондом і представництвом ООН в Україні, були передані на лікування дітей в онкогематологічному Центрі.

Окрім цього, 30 листопада 2005 року відбулася благодійна акція, під час якої було передано в користування Центру дитячої онкогематології і дитячому відділенню Інституту онкології Академії медичних наук України чотири сучасні побутові холодильники SNAIGE – по два в кожен заклад. У церемонії взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол Литовської республіки в Україні Вікторас Баубліс. Як зазначила керівник програми «Від лікарні до лікарні» Віра Павлюк, «ця проста, але така необхідна техніка полегшить умови досить тривалого перебування дітей та їхніх батьків. Адже часом реабілітаційний період триває декілька місяців».

Партнерський проект

1 етап – підбір лікарень, що братимуть участь у проекті.

5 вересня 2005 року було офіційно оголошено про початок прийому на конкурс документів від дитячих медичних закладів України, які хочуть стати учасниками  міжнародної Програми партнерства «Від лікарні до лікарні». Для цього Фондом було сформовано вичерпний перелік питань, втілений в спеціальній аплікаційній формі, відповіді на які дали можливість об’єктивно визначити переможців. На адресу Фонду надійшло близько 70 заявок на участь у Програмі. З метою неупередженості та прозорості процедури відбору переможців конкурсу Фондом було спеціально створено Експертну Раду, яка складалася з фахівців наукової та практичної педіатрії з різних областей України, Міністерства охорони здоров’я України тощо. Членами Експертної Ради були ретельно вивчені та проаналізовані всі аплікаційні форми, які надійшли на адресу Фонду.

Сам відбір Експертною Радою українських лікарень відбувся на основі конкурсу, який проходив за двома основними критеріями: готовність лікарні стати учасником Програми (бажання колективу лікарні, наявність англомовного персоналу тощо) та необхідність (існують об’єктивні передумови отримання нових технологій у даній лікарні). Слід також зазначити, що однією з важливих умов відбору переможців було збереження регіональної репрезентативності.

Офіційні переможці конкурсу «Від лікарні до лікарні» були названі 24 жовтня на прес-конференції Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000».

Рекомендації Експертної Ради Програми «Від лікарні до лікарні» щодо переможців конкурсу

2 етап – пошук потенційних партнерів за кордоном.

Головними рисами партнерства між українськими та іноземними лікарнями в рамках програми «Від лікарні до лікарні» ми вважаємо можливість прямого спілкування фахівців лікарень-партнерів, доступ до інформації та наукових результатів, а також обмін технологіями. Задля пошуку та вивчення потенційних партнерів, Фондом ведеться активна як внутрішня, так і закордонна діяльність. Переважна більшість іноземних візитів пані Катерини Ющенко – Голови Наглядової Ради Фонду «Україна 3000» – включає програму відвідування дитячих лікарень.

3 етап – юридичне оформлення прямих меморандумів між українськими та закордонними партнерами.

Першим створенням партнерства між українською та іноземною лікарнями стало підписання 15 жовтня 2005 року Меморандуму про співпрацю між Харківським інститутом охорони здоров’я дітей та підлітків та Паризькою дитячою лікарнею «Робер ДЕБРЕ». Французькі лікарі планують запрошувати на конкурсній основі молодих українських лікарів на стажування до цієї клініки.

14 грудня 2005 р. у місті Айзенштадт, Австрійська Республіка, відбулося ще одне створення вагомого партнерства між українською та іноземною лікарнями. За активної участі члена Клубу «Ківаніс» Франца Ренгофера було підписано тристоронній Меморандум про співпрацю між Львівською дитячою міською лікарнею, лікарнею «Barmherziger Brüder» і Міжнародним благодійним фондом «Україна 3000». Першим кроком такого співробітництва став приїзд робочої групи лікарів із лікарні «Barmherziger Brüder» в Львів в лютому 2006 року. Метою візиту було ознайомлення з роботою лікарні та з персоналом для налагодження подальшої співпраці. При цьому була відібрана група лікарів, які вже пройшли курс стажування в Австрії.

Ресурсний компонент Програми «Від лікарні до лікарні»

Цей компонент передбачає залучення ресурсів лікарень-партнерів на допомогу лікарням-учасникам програми задля:

  • забезпечення необхідними медикаментами та обладнанням;
  • підвищення фахового рівня провідних спеціалістів.

У рамках програми вже розпочато обмін спеціалістами – 6 фахівців у  галузі дитячої онкології та кардіохірургії взяли участь у щорічній конференції Masters of Pediatrics (Майамі, США).

Завдяки спонсорської участі металургійного комбінату «Запоріжсталь» Фонд надав фінансову допомогу для завершення реконструкції поліклінічного корпусу Запорізької обласної дитячої лікарні на суму 2 000 000 грн. Після завершення реконструкції лікарні діти Запорізької області та областей-сусідів будуть мати змогу отримувати необхідну медичну допомогу в сучасному приміщенні, оснащеному енергозберігаючими вікнами, та ергономічним обладнанням, що відповідає найкращим сучасним стандартам.

20 листопада 2005 року, у Всесвітній день захисту прав дитини, Фонд «Україна 3000» спільно зі своїми партнерами провів дві благодійні акції, під час яких було зібрано понад 933 тис. грн. меценатських коштів. Від першої акції, Осіннього Благодійного балу Олександра Пономарьова, отримано близько 530 тис. грн. благодійних внесків. Згідно з партнерськими домовленостями, ці кошти були використані для потреб відділень неонатології. Першими після закінчення конкурсу отримали устаткування (кювези  для новонароджених, реанімаційні столи, монітори і пульсоксиметри) дитячі лікарні Донецька, Запоріжжя, Львова і Луцька.

Під час другої акції 20 листопада 2005 року, проведеної спільно з компанією «МакДональдс Україна», було зібрано 404 тис. гривень, які передані на ремонт та реконструкцію сімейних кімнат в Інституті онкології Академії медичних наук України (Київ).  Офіційне відкриття кімнат сімейного типу відбулося 17 травня 2006 року.


Версія для друку

             


Інші проекти
Проект «Мрії здійснюються»
Учасниками проекту є заклади Києва, де лікуються діти з онкологічними захворюваннями. Фонд «Україна 3000» розповсюджує серед маленьких пацієнтів цих закладів невеличкі анкети-листи до Святого Миколая, в яких вони можуть написати свої бажання. Співробітники Фонду опрацьовують ці анкети і презентують дітям подарунки, про які вони мріяли, або влаштовують зустрічі з відомими людьми. »»

Проект «Арт-терапія»
Проект передбачає розробку методики впровадження арт-терапії у дитячих лікарнях, організацію та проведення заходів з підготовки арт-терапевтів для роботи у дитячих лікарнях – учасницях програми «Від лікарні до лікарні», надання допомоги у створенні та організації роботи арт-терапевтичних груп. »»

Проект «Дитяча лікарня майбутнього»
Для надання допомоги дітям, які сьогодні вимушені стояти у черзі на лікування за кордоном або потребують складних хірургічних втручань, планується створити Всеукраїнський центр охорони здоров’я матері та дитини – «Дитячу лікарню майбутнього». Вона має стати сучасним дитячим закладом європейського рівня, де у лікувальному процесі будуть задіяні високі технології, найкращі спеціалісти та інтелектуальні ресурси медичної галузі. »»

Програма «Радість дитинства – вільні рухи»
Фонд «Україна 3000» та компанія «ТНК-ВР Коммерс», розуміючи актуальність і важливість цих проблем, усвідомлюючи необхідність поліпшення медичного та соціально-педагогічного обслуговування та зміни ставлення суспільства до дітей з особливими потребами, розпочали Програму «Радість дитинства – вільні рухи» для дітей України, які страждають на органічні ураження центральної нервової системи. »»

Програма «Від лікарні до лікарні»
Метою програми «Від лікарні до лікарні» є сприяння підвищенню ефективності та якості медичного обслуговування, покращенню здоров’я населення України через добровільне залучення фінансових, технологічних та інтелектуальних ресурсів вітчизняних та іноземних благодійників. »»


  

 
© 2001-2016
Фонд «Україна 3000»
Всі права застережено

© Розроблено
NewAgeLab 2005
Матеріали сайту дозволяється використовувати відповідно до ліцензії Creative Commons Attribution/Share-Alike

Про Фонд | Керівництво | Програми і проекти | Правила, процедури, стандарти | Контакти | Реквізити Фонду | Експорт RSS | Звіти

Використання матеріалів дозволено тільки з обов'язковим гіперпосиланням на сайт www.ukraine3000.org.ua


bigmir)net TOP 100 Украинский портАл