Україна3000
 
 

21 Червня 2010 18:38

В Одесі пройшов фестиваль німого кіно та сучасної української музики «Німі ночі: Українське німе»

18 червня 2010 року в Одесі в приміщенні Арт-центру відбулася офіційна церемонія відкриття фестивалю німого кіно та сучасної української музики «Німі ночі: Українське німе». Проект «Українське німе» Благодійного Фонду ім. Івана та Юрія Липів став одним із фіналістів Програми підтримки невеликих культурно-мистецьких проектів, запровадженої МБФ «Україна 3000» 2008 року.

У церемонії взяли участь провідні кінознавці Любомир Госейко (Франція), Юстина Яблонська (Польща), на відкритті були присутні представники місцевої влади, громадських організацій, культурних центрів різних країн, музиканти, діячі кіномистецтва.

Із вітальним листом до учасників і гостей фестивалю звернулася Голова Наглядової ради Фонду «Україна 3000» пані Катерина Ющенко. «Коли на адресу нашої програми підтримки невеликих культурно-мистецьких проектів надійшов проект від Благодійного фонду імені Івана та Юрія Липів «Українське німе», ми одразу відмітили його. Ідея синтезу німих стрічок початку ХХ сторіччя та сучасної української музики є дуже привабливою і непересічною. Тому я дуже рада, що цей проект став фіналістом нашої програми. Переконана, що ваш фестиваль зверне увагу широкої громадськості на важливий внесок українських митців в історію світового кінематографу, висвітлить незаслужено забуті сторінки вітчизняного кіно, поверне на батьківщину імена українських акторів та режисерів, які творили поза межами своєї країни», – йдеться в привітанні. Лист зачитала представник Фонду «Україна 3000» Дарія Капінус.

Фестиваль тривав 19-20 червня на території Морського арт-терміналу. В рамках фестивалю, поряд з фільмами, знятими в Україні у 1910-1920-х роках, було представлено стрічки за участю українських акторів, зняті класиками світового кінематографу за кордоном. Програму першого дня фестивалю («Німота») склали широковідомі українські німі стрічки режисерів Довженка, Вертова, Тасіна, які увійшли в світовий культурний фонд і суттєво вплинули на формування універсальної кіномови та розвиток світового кіномистецтва. Програму другого дня («Тиша») сформували малознані в Україні німі іноземні стрічки, що вважаються класикою світового кіно, зняті за участю акторів та режисерів українського походження – Анни Стен, Степана Хмари, Ежена Деслава, Майї Дерен. Звукодоріжки до фільмів створили провідні сучасні українські та закордонні музиканти: «V-Trio» (Одеса), «Надто сонна» (Київ), SchockolaD (Львів), Арсеній Трофим (Санкт-Петербург, Росія), Юрій Кузнєцов (Одеса).