Україна3000
 
 

26 Березня 2010 17:43

22 українські лікарні отримали дефібрилятори від Фонду «Україна 3000» і компанії «МакДональдз»Міжнародний благодійний фонд «Україна 3000» і компанія «МакДональдз Юкрейн» оголосили результати акції «День Щастя у «МакДональдз».

Нагадаємо, кошти, виручені від продажу картоплі фрі 29 листопада, а також від продажу спеціальних паперових «сердечок», браслетів та брелоків у період з 1 листопада по 6 грудня 2009 року, були спрямовані на благодійні потреби. В акції взяли участь всі 68 закладів «МакДональдз» у 20 містах України. У ході акції було зібрано 1 мільйон 55 тисяч гривень, на які вирішено придбати дефібрилятори та комплекти електродів до них для 22 дитячих лікарень України.

Урочиста передача обладнання представникам українських лікарень відбулася 26 березня 2010 року, під час прес-конференції в столичному «Українському домі». У заході взяли участь Голова Наглядової ради Міжнародного благодійного фонду «Україна 3000» Катерина Ющенко, Генеральний директор «МакДональдз Юкрейн» Іан Борден, професор Інституту кардіології ім. М. Д. Стражеска Олег Іркін, доцент Інституту кардіології ім. М. Д. Стражеска Юрій Погорецький, керівник навчально-тренувального центру підготовки з надання медичної допомоги в екстремальних ситуаціях Павло Римаренко, директор департаменту медичних програм Фонду «Україна 3000» Віра Павлюк, а також 22 фахівці дитячих лікарень, які отримують дефібрилятори.

Перед початком прес-конференції Олег Іркін, Юрій Погорецький та Павло Римаренко провели для лікарів тренінг із застосування дефібриляторів. Зокрема, було розглянуто проблематику надання невідкладних реанімаційних заходів в Україні. За словами фахівців, показник раптової смертності був би значно нижчим, якби такі прибори, як дефібрилятори, були доступні для всіх, і люди вміли ними користуватися. Юрій Погорецький навів приклади інших країн, де такими апаратами обладнані поліцейські авто, громадський транспорт, навчальні та медичні заклади. За його словами, швидкий доступ до дефібрилятора дуже важливий, адже, за статистикою, надання допомоги в першу хвилину допомагає зберегти життя у 98% випадків.

Всі лікарі мали можливість попрактикуватися під наглядом та за допомогою керівника навчально-тренувального центру підготовки з надання медичної допомоги в екстремальних ситуаціях Павла Римаренка.

Пані Катерина Ющенко подякувала компанії «МакДональдз», яка демонструє справжній приклад соціальної відповідальності. «Компанія «МакДональдз» є одним з найкращих партнерів Фонду «Україна 3000», – сказала пані Катерина і нагадала історію успішної співпраці двох організацій. За п’ять років спільної роботи вони залучили близько 4,5 мільйони гривень, які пішли на оновлення матеріально-технічної бази українських лікарень.

«Сьогодні ми вирішили повернутися до питання надання невідкладної медичної допомоги, і передаємо обладнання, яке рятуватиме дитячі життя, – сказала пані Катерина. – Ці дефібрилятори при реанімаційних заходах відповідають усім сучасним стандартам, і ми дуже сподіваємось, що це обладнання принесе велику користь лікарям та дітям».

Катерина Ющенко передала Іану Бордену листи-подяки від лікарень, які, завдяки співпраці Фонду та компанії «МакДональдз», отримали медичне обладнання. «Сподіваюся, що наша співпраця з компанією «МакДональдз» у 2010 році буде не менш результативною та корисною, ніж у попередні роки», – зауважила вона.

«Для компанії «МакДональдз» дуже важливо допомагати суспільству, в якому ми працюємо, – зазначив, у свою чергу, Іан Борден. – Ми намагаємося залучати до доброчинної діяльності громаду, і нас в цьому підтримують відомі особистості. Навіть у непростому 2009 році нам вдалося зібрати значні кошти».

«Сьогодні – найважливіший день, адже ми можемо на власні очі бачити результат нашої роботи, – підкреслив пан Борден. – Немає нічого більш приємного, аніж допомагати дітям».

Іан Борден подякував Фонду «Україна 3000» і пані Катерині Ющенко за партнерство. «Завдяки вам зібрані благодійні кошти використовуються максимально ефективно», – сказав він.

Олег Іркін наголосив, що акція, яку проводять Фонд «Україна 3000» і компанія «МакДональдз», дуже важлива для України. «Ви не уявляєте собі, наскільки просто врятувати людину, якщо під руками є такий прибор, як дефібрилятор», – сказав він. За словами пана Іркіна, якщо обладнати дефібриляторами публічні установи, лікарні, школи, службовий транспорт, як це робиться в багатьох розвинених країнах, можна різко знизити раптову смертність, відсоток якої на сьогодні дуже високий.

Від імені лікарень, які декілька років поспіль отримують допомогу від компанії «МакДональдз» та Фонду «Україна 3000», виступив завідувач відділенням реанімації Житомирської обласної дитячої лікарні Олександр Лісневський. «Ми співпрацюємо вже п’ять років, і за цей час ми отримали вкрай необхідне обладнання, – сказав він. – При цьому це завжди цілеспрямована допомога. Ми отримуємо все, чого потребуємо, і дуже цінуємо це».

Олександр Лісневський наголосив, що жодний апарат, отриманий від Фонду «Україна 3000» та його партнерів, у тому числі компанії «МакДональдз», не був використаний не за призначенням, і жоден ще не був у ремонті.

Після закінчення прес-конференції відбувся тренінг для представників ЗМІ з надання реанімаційних заходів за допомогою дефібрилятора.

Міжнародна благодійна акція «McHappy Day» проводиться корпорацією McDonald’s починаючи з 2002 року у понад 100 країнах світу. Мета акції – збір коштів на реалізацію благодійних проектів, пов’язаних із захистом здоров’я дітей та покращенням умов їхнього життя в усьому світі. За 8 років (2002–2009 роки) реалізації в Україні благодійного проекту «День Щастя в «МакДональдз» компанії вдалося досягти значних результатів: зібрано понад 5 мільйонів 162 тисяч гривень, які спрямовано на допомогу 40 дитячим закладам у 29 містах України.

З 2005 року благодійна акція компанії «МакДональдз» проходить у партнерстві з Фондом «Україна 3000». Значний позитивний досвід Фонду в сфері реалізації благодійних проектів допомагає обирати медичні заклади, які найбільш потребують допомоги, і зробити цю допомогу якомога ефективнішою. Завдяки грошам, зібраним під час акції 2005 року, було реконструйовано комплекс сімейних кімнат у відділенні дитячої онкології Національного інституту раку. 2006 року реалізована благодійна акція «Здорове серце дитини», на кошти від якої було придбано кардіологічне обладнання для 18 дитячих лікарень України. 2007 року було вирішено закупити обладнання для надання невідкладної медичної допомоги і дитячі електровідсмоктувачі для 30 лікарень в усіх областях України. 2008 року 29 дитячим лікарням України передано обладнання для реанімації новонароджених.

Лікарні України, які отримують дефібрилятори:

 1. НДСЛ «ОХМАТДИТ»
 2. Дніпропетровська обласна дитяча клінічна лікарня
 3. Одеська обласна дитяча лікарня
 4. Інститут охорони здоров’я дітей та підлітків, м. Харків
 5. Донецька обласна дитяча клінічна лікарня
 6. Львівська комунальна міська дитяча клінічна лікарня
 7. Вінницька обласна дитяча клінічна лікарня
 8. Запорізька обласна дитяча лікарня
 9. Криворізька міська клінічна лікарня №8, Дніпропетровська обл.
 10. Миколаївська обласна дитяча лікарня
 11. Станція швидкої невідкладної медичної допомоги, м. Сімферополь, АРК
 12. Центр охорони здоров’я матері та дитини, міська лікарня №5, м. Севастополь, АРК
 13. Сумська обласна дитяча клінічна лікарня
 14. Черкаська обласна лікарня
 15. Чернігівська обласна дитяча лікарня
 16. Ялтинська міська дитяча лікарня
 17. Житомирська обласна дитяча лікарня
 18. Полтавська міська дитяча лікарня
 19. Кременчуцька міська дитяча лікарня, Полтавська обл.
 20. Луганська обласна дитяча клінічна лікарня
 21. Кримська республіканська установа «Дитяча клінічна лікарня», м. Сімферополь
 22. Волинське обласне дитяче територіальне медичне об’єднання, м. Луцьк

Фото Максима Короденка